Beşiktaş'ta Valentin Rosier, 3 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla Nice'e kiralanıyor

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 17:50

Beşiktaş, Valentin Rosier ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor

Beşiktaş, Fransa Ligue 1 takımlarından Nice'e kiralanması beklenen Valentin Rosier ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Fransız basınındaki haberlere göre, Yaklaşık 3 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla birlikte gerçekleşecek kiralama anlaşması birkaç saat içinde sonuçlanacak.

Valentin Rosier, geçtiğimiz yaz transfer sezonunda da Nice'in transfer listesinde yer almıştı. Beşiktaş'ta 126 resmi maça çıkan Rosier, bu maçlarda 6 gol atıp 18 asistlik katkı sağladı.

Beşiktaş, kadro dışı bırakılan futbolcular arasında yer alan Rosier'i Nice'e kiralayarak transfer piyasasındaki hedeflerine doğru ilerlemeyi planlıyor. Valentin Rosier'in Nice'e transferi, hem oyuncunun kariyerine yeni bir hava katmasını sağlayacak hem de Beşiktaş'ın mali yükünü hafifletecektir.

Nice'in satın alma opsiyonunun yaklaşık 3 milyon euro olduğu belirtilirken, bu anlaşma hem Beşiktaş hem de Valentin Rosier için olumlu bir transfer olarak değerlendirilmektedir. Her iki tarafın da çıkarlarına uygun bir şekilde gerçekleşecek bu transfer, Rosier'in kariyerine yeni bir ivme kazandırabileceği gibi Beşiktaş'ın da gelecek hamlelerine yol açacaktır.

Fransa Ligue 1'in köklü kulüplerinden Nice, Valentin Rosier'i takıma katmasıyla savunmadaki gücünü artıracaktır. Rosier'in hızı ve teknik yetenekleriyle Nice'in sağ bek pozisyonunda büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Beşiktaş, Rosier'in Nice'e transferiyle birlikte kadro planlamasını da şekillendirmeye devam ediyor. Nice'e kiralanacak olan Fransız sağ bek oyuncusu, hem Beşiktaş için mali bir rahatlama sağlayacak hem de kendisi için yeni bir kariyer fırsatı oluşturacaktır. Rosier'in Nice'e resmi olarak transfer olmasıyla birlikte taraftarlar merakla takımdaki diğer transfer hamlelerini beklemeye başlamıştır.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Maçı İptal Edildi