Antalyaspor'un İsrailli Futbolcusunundan Dikkat Çekici Paylaşım

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 00:10

Antalyaspor'un İsrailli Futbolcusunundan Dikkat Çekici Paylaşım

Antalyaspor'un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, kadro dışı bırakıldı. Jehezkel, Trabzonspor maçının 68. dakikasında attığı gol sevinci sırasında bileğindeki yazıyı paylaşarak ülkemizin milli değerlerine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle karar alındı.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Sinan Boztepe, milli değerlerin her şeyden üstün olduğunu belirterek sözleşmesinin feshedileceğini açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise, Jehezkel hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan adli soruşturma başlatıldığını duyurdu. Antalyaspor-Trabzonspor maçı 1-1 sonuçlanırken, Jehezkel'in gol sevinci tepki çekti. Antalyaspor'un açıklamasına göre, milli değerlere aykırı hareket eden Jehezkel kadro dışı bırakıldı. Başkan Sinan Boztepe, milli değerlere uygun davranış gösterilmemesi durumunda sözleşmeyi feshedeceklerini belirtti.

Jehezkel, daha önce ise Filistin için yapılan saygı duruşuna katılmak istememesi üzerine geçici olarak kadro dışı kalmıştı. Adalet Bakanı Tunç, Jehezkel hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu

2023-2024 Ara Transfer Dönemi Ne Zaman Bitecek?