Brezilya Milli Takımı'nın Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu: Dorival Junior

Spor Haberleri 08 Ocak 2024 17:48

Brezilya Milli Futbol Takımı, yeni teknik direktörünü belirledi. Sao Paulo'daki görevinden istifa eden tecrübeli teknik adam Dorival Junior, önümüzdeki günlerde sambacıların başına geçmesi bekleniyor.

Sao Paulo kulübü, Dorival Junior'un istifasını kabul ettiğini ve milli takımın başına geçeceğini duyurdu. Tecrübeli teknik direktör, yaptığı açıklamada, "Bu, kişisel bir hayalimdi. Bu nedenle Sao Paulo'daki yeni yapılanmanın bir parçası olduğum için başkan ve yönetim kuruluna teşekkür etmeliyim. Taraftarlara destekleri ve gösterdikleri sevgi için teşekkür ediyorum" dedi.

Kulüp başkanı Julio Casares ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Dorival'e yapılan davet, doğru yolda olduğumuzun bir kanıtıdır. Yapmamız gereken şey, yeni mücadelesinde başarılar dilemektir."

Dorival Junior'un antrenörlük kariyeri, Brezilya'da birçok takımı yöneterek dikkat çekiyor. En uzun süre Santos'ta görev yapan tecrübeli çalıştırıcı, Santos'taki ikinci döneminde 94 maça çıkarken 1.94 puan ortalaması yakaladı. Kariyerinde Brezilya Kupası (3), Copa Libertadores, Sudamericana ve Brezilya Serie B şampiyonlukları yaşayan Dorival Junior, geçtiğimiz yılın nisan ayından bu yana Sao Paulo'yu çalıştırıyordu. Brezilya futboluna katkılarıyla tanınan deneyimli teknik adam, milli takımın başında yeni bir döneme öncülük edecek.

Benzer Haberler