Kocaelispor, Manisa FK maçındaki hakem hataları için TFF ve MHK'ya başvurdu

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 17:24

Kocaelispor'dan TFF'ye hakem başvurusu

Kocaelispor Kulübü, Manisa FK ile oynanan maçta hatalı hakem kararları olduğunu iddia ederek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) başvuruda bulundu. Maçın orta hakemi Mehmet Ali Özer, VAR Hakemi Onur Özütoprak ve AVAR Hakemi Bülent Birincioğlu hakkında tahkikat yapılmasını ve tahkikat süresince görev almamalarını talep etti.

Kocaelispor, TFF 1. Lig'in 18. haftasında Manisa FK'ya deplasmanda 2-1 mağlup olmuştu. Maçın ardından kulüp başkanı Engin Koyun, hakem hatalarını basın toplantısıyla gündeme getirmişti.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Manisa FK maçında görevli olan hakemlerin skandal hatalar yaptığı ve bu nedenle tahkikat yapılması gerektiği belirtildi. Ayrıca, orta hakem Mehmet Ali Özer, VAR Hakemi Onur Özütoprak ve AVAR Hakemi Bülent Birincioğlu'nun tahkikat süreci boyunca herhangi bir müsabakada görev alamaması talep edildi.

Kocaelispor, "2024/3" giden evrak numarasıyla Merkez Hakem Kurulu'na ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği'ne resmi başvuru yaptığını duyurdu.

Bu başvurunun sonucunda TFF ve MHK'nın inceleme yaparak nihai bir karar vereceği belirtiliyor. Kocaelispor, bu süreçte hakemlerin herhangi bir müsabakada görev alamaması talebiyle başvuru yapmıştır. Maçın ardından yapılan bu başvuru, hakem hatalarıyla ilgili yapılan açıklamaların ardından kulübün tepkisini göstermeye yönelik bir adımdır. Tahkikat sonucunda kulübün taleplerinin kabul edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

TFF'den yayın ihalesi açıklaması