Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: Analizlerimiz İle Beklentilere Cevap Verdik

Spor Haberleri 11 Ocak 2024 00:30

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: Analizlerimiz İle Beklentilere Cevap Verdik

Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe, sahasında Konyaspor'u 7-1 mağlup ederek büyük bir galibiyet elde etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, oyuncularının performansını ve maç öncesinde yaptıkları analizleri değerlendirdi.

Kartal, "Gerekli analizlerle oyuncularımızı en hızlı şekilde hazırladık. 1 gün yenileme, 1 gün de hafif bir statik antrenmanla bu maça çıktık. Konyaspor'u tanıyor ve biliyorduk. Yapmış olduğumuz analizlerle oyuncularımıza her şeyi anlattık. Bugün de oyuncularımız beklediğimiz gibi beklentilere güzel bir cevap verdi ve farklı bir galibiyet elde ettik" dedi.

Ayrıca, Leonardo Bonucci transferi hakkında da konuşan Kartal, "Birkaç tane stoper adayımız vardı. Hepsini değerlendirdik. Başkanımız ve yöneticilerle yaptığım toplantıda Bonucci'de karar kıldık. Ekonomik ve kariyer, tecrübe anlamında daha faydalı olacağını düşündük. Bonucci'nin kariyeri ortada. Uygun olup olmadığını size bırakayım. Yaptıkları da ortada" şeklinde konuştu.

Kartal ayrıca, Cengiz Ünder'in yedek başlamasıyla ilgili olarak, "Burada Cengiz veya İrfan isimler önemli değil. Sezon başından beri İrfan'ın gösterdiği performansı kimse unutmasın. Cengiz 4 gol attı diye oynayacak diye bir şey yok. Biz rotasyon yaparak yolumuza devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Teknik direktör, orta saha transferi için çalışmaların devam ettiğini ve takımdaki genç yeteneklerden örnek verirken Bartuğ Elmaz'ı da değerlendirdi.

Son olarak, sahaya rekor kırmak için değil, maçları kazanmak için çıktıklarını vurgulayan İsmail Kartal, "Herhangi bir resmi teklif olmadığı ve bizim kesin karar vermediğimiz için bütün oyuncular bizim oyuncularımız" diyerek sözlerini noktaladı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Manchester United Reguilon ile Yollarını Ayırdı