Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mayıs Ayındaki Başkanlık Seçiminde Aday Olmayacağını Açıkladı

Spor Haberleri 05 Şubat 2024 19:23

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mayıs Ayındaki Başkanlık Seçiminde Aday Olmayacağını Açıkladı

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Mayıs ayında düzenlenecek başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıkladı. Özbek, 2024'te emaneti teslim edeceği bir seçim dönemine gelindiğini belirterek, yeni gelecek başkan adaylarına başarılar diledi. Özbek'in açıklamalarında, kulüpte yapılan çalışmaların devam ettiği ve önümüzdeki dönemde daha üst seviyede işlerin yapılması temennisinin olduğu ifade edildi.

Dursun Özbek, konuşmasında Galatasaray'a hizmet etmek için göreve başladıkları Haziran 2022'den bu yana söz verdikleri her şeyi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Özbek, Kemerburgaz'ın bitirilmesi, Florya'nın Kemerburgaz'a taşınması ve Mecidiyeköy'deki rezidansların tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi gibi işlerin Mayıs'a kadar tamamlanmayı planladıklarını belirtti. Bu süreçte yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Özbek, başarıya ulaştıklarını ve Cumhuriyet'in 100. yılındaki şampiyonluğun da vaatlerinin bir parçası olduğunu ifade etti. Özbek, amatör branşlarda da kulübün mali yapısı izin verdiği sürece en iyi şekilde temsil edildiğini ve Galatasaray'ın bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu söyledi.

Ayrıca Özbek, taraftarlara teşekkür ederek, desteklerinin sahadaki performansı yükseltmek için önemli olduğunu belirtti. Özbek, gelirken huzur içinde ve sevgiyle çalışmalar yapmak için çağrıda bulunduğunu ve camianın bu çağrıya olumlu yanıt verdiğini söyleyerek, yönetim kurulu arkadaşlarına da teşekkür etti. 2024'te emaneti teslim edecekleri bir seçim dönemine gelindiklerini söyleyen Özbek, yeni gelecek arkadaşlara başarılar diledi. Yapılan seçim vaatlerinin tamamının gerçekleştirildiğini belirten Özbek, geriye kalan 4 aylık süre içerisinde tamamlanamayan veya eksik kalan konuları da tamamlayacaklarını ifade etti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler