Real Betis Futbolcusu William Carvalho, Cinsel Saldırı İddialarıyla İlgili Mahkeme İfadesi Verdi

Spor Haberleri 06 Şubat 2024 22:47

Real Betis Futbolcusu William Carvalho, Cinsel Saldırı İddialarıyla İlgili Mahkeme İfadesi Verdi

İspanya'nın Real Betis takımında forma giyen Portekizli futbolcu William Carvalho, cinsel saldırı suçlamasıyla mahkemede ifade verdi. Sevilya'da bir otelde 30 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Carvalho, Sevilya İl Mahkemesi hakiminin karşısına çıktı. Portekizli futbolcu, verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Carvalho, suçlamayı yapan kadını daha önceden tanıdığını belirterek cinsel saldırı suçlamasını reddetti. Kadın ise bir dernek aracılığıyla 16 Ağustos tarihinde Carvalho hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İspanyol basınına göre polis ve oteldeki şahitlere göre cinsel saldırıya ilişkin herhangi bir delil bulunmamaktadır ve soruşturmanın kapatılması beklenmektedir.

Cinsel saldırı vakalarının son yıllarda İspanya'da önemli bir artış gösterdiği belirtilmektedir. İçişleri Bakanlığı verilerine göre 2023'te 19 bin 13 cinsel saldırı suçlaması yapıldı. Bu durum kamuoyunda endişe yaratmaktadır. Bu haberin üzerine, Brezilyalı futbolcu Dani Alves'in de cinsel saldırı suçlamasıyla 12 yıla kadar hapsinin istendiği davanın bu hafta Barselona İl Mahkemesi'nde görülüyor olması da olayın medyatik etkisini artırmaktadır. Tüm bu gelişmeler, İspanya futbol camiasında cinsel saldırılar konusunda daha fazla farkındalık ve önlem alınması gerektiğini göstermektedir.

Benzer Haberler