Galatasaray, Türkiye Kupası'nda Bandırmaspor'u Ağırladı Ve "Asrın Felaketi" Olarak Nitelendirilen Kahramanmaraş Merkezli Depremi Anarak Mücadele Etti.

Spor Haberleri 06 Şubat 2024 22:59

Galatasaray, Türkiye Kupası'nda Bandırmaspor'u Ağırladı Ve "Asrın Felaketi" Olarak Nitelendirilen Kahramanmaraş Merkezli Depremi Anarak Mücadele Etti.

Galatasaray, Türkiye Kupası maçında Bandırmaspor'u ağırladı ve maç öncesinde 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümü nedeniyle önemli bir anma töreni düzenlendi. Bu asrın felaketini unutmayan Galatasaraylı futbolcular, siyah formalarıyla sahaya çıkarken, tribünlerde de depremde hayatını kaybedenler için pankartlar yer aldı.

Maç öncesinde müzik yayını yapılmamasıyla birlikte Galatasaraylı futbolcular da depremin yıl dönümünü anmak için siyah formalar giydi. Isınma hareketleri sırasında futbolcular, "6 Şubat'ı unutmadık, unutmayacağız" ve "Bu destek hiç bitmeyecek" yazılı tişörtlerle sahaya çıktı. Ayrıca, depremden etkilenen illerin adını ve plaka kodunu taşıyan seremoni tişörtleriyle birlikte "Unutmadık, unutmayacağız" yazılı pankartlar da gösterildi. İstiklal Marşı öncesinde ise depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Galatasaray taraftarları da depremin yıl dönümünde tribünlere çeşitli pankartlar asarak desteklerini gösterdiler. Tribünlerde, "Bu destek hiç bitmeyecek", "85 milyon tek yürek, biz beraberiz sonsuza dek", "Unutmadık, unutmayacağız, yaralarımızı hep birlikte saracağız", "Hüzünde ve sevinçte 85 milyon hep birlikte", "Felaketin birinci yılında ultrAslan hep yanınızda", "Hep beraber sarılacak yaralar, umut dolacak yarınlar" ve "Zor zamanlarda bir arada, Türkiye dimdik ayakta" yazılı pankartlar yer aldı.

Bu anlamlı anma töreni ile Galatasaray ve taraftarları, depremin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri anmak ve desteklerini göstermek adına önemli bir mesaj verdi.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler