Galatasaray'ın Eski Yıldızı Sacha Boey, Bayern Münih'e Transferinden Sonra İtirafta Bulundu

Spor Haberleri 05 Şubat 2024 12:25

Galatasaray'ın Eski Yıldızı Sacha Boey, Bayern Münih'e Transferinden Sonra İtirafta Bulundu

Bayern Münih'e transfer olan eski Galatasaray yıldızı Sacha Boey, transferinin ardından yaptığı açıklamalarda, Türkiye'deki deneyiminin kariyerine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Fransız sağ bek, "Bence Türkiye'de oynadıktan sonra her yerde oynayabilirsiniz. Bu durum kariyerimin geri kalanında bana çok yardımcı olacak" dedi.

Galatasaray'dan Bayern Münih'e 30 milyon euroluk rekor bonservis bedeliyle transfer olan Boey, Telefoot'a yaptığı açıklamalarda Bayern Münih'in dünyanın en büyük kulüplerinden biri olduğunu vurguladı. "Çok büyük bir kurum, şampiyonluklar kazanan bir makineyi temsil ediyor" diyen Boey, kendisinin savunma ve hücum yapabilen agresif bir oyuncu olduğunu söyledi. Sahaya her zaman yüzde 200 enerjisini verdiğini dile getiren Boey, kendini kanıtlamak için hazır olduğunu ifade etti.

Boey, Galatasaray döneminin kendisi için eğitici olduğunu ve mental olarak zorlu bir süreç olduğunu belirtti. Galatasaray'ın baskı dolu bir kulüp olduğunu ve hemen kalitesini kanıtlamanın gerektiğini söyleyen Fransız sağ bek, Türkiye'de oynadıktan sonra her yerde oynayabileceğini düşündüğünü ve bu deneyimin kariyerinin geri kalanında kendisine büyük yardımcı olacağını ifade etti.

Boey ayrıca, Fransa Milli Takımı'na olan hayranlığını da dile getirdi. "Fransa Milli Takımı rüya gibi bir takım. Özellikle ülkeniz için uluslararası turnuvada oynamak çok büyük bir şey olur. Oraya gitmek için elimden gelen her şeyi yapacağım" şeklinde konuştu.

Sacha Boey, Bayern Münih ile ilk maçına Mönchengladbach karşısında çıktı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler