Beşiktaş'ta Aboubakar Ve Salih Uçan'ın Sakatlıkları Açıklandı

Spor Haberleri 31 Ocak 2024 12:17

Beşiktaş'ta Aboubakar Ve Salih Uçan'ın Sakatlıkları Açıklandı

Beşiktaş Kulübü, Salih Uçan ve Vincent Aboubakar'ın sağlık durumu hakkında bilgilendirme yaptı. Her iki oyuncunun da sakatlıklarının tespit edildiği ve tedavilerine başlandığı duyuruldu.

Vincent Aboubakar'ın sakatlığı, Kamerun milli takımının Afrika Kupası hazırlık sürecinde yaşadığı bir antrenmanda gerçekleşti. Uyluk arka adalesinden (biseps femoris) yaşadığı yaralanma sonrası milli takım sağlık ekibi tarafından tedavi edildiği bildirilen Aboubakar, takımının bir sonraki maçında oyuna sonradan girerek 13 dakika süre aldı. Ancak oyuncunun ülkelerine dönmesinin ardından Beşiktaş sağlık ekibi tarafından yapılan kontrollerde, yaralanmanın Kamerun milli takımının bildirdiği seviyenin üzerinde olduğu tespit edildi. (Biseps femoris evre 2 B strain) Bu nedenle Aboubakar'ın tedavisinin Beşiktaş sağlık ekibi tarafından devam edeceği belirtildi.

Salih Uçan ise EMS Yapı Sivasspor maçı sonrasında sağ uyluk iç adalesinde ağrı hissetti. Yapılan MR görüntülemesinde, uyluk üst iç adalesinde (adduktor longus) gerilme ve kanama tespit edildiği açıklandı. Salih Uçan'ın tedavisine ise Beşiktaş sağlık ekibi tarafından başlandığı ifade edildi.

Bu sakatlıklar nedeniyle Aboubakar'ın 2 hafta, Uçan'ın ise Trabzonspor maçında forma giyemeyeceği açıklandı.

Takım doktoru tarafından yapılan açıklamada, oyuncuların sağlık durumlarının takip edildiği ve tedavi süreçlerinin devam ettiği vurgulandı. Beşiktaş, her iki oyuncunun da en kısa sürede sahalara dönmesini umut ettiğini belirtti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Hatayspor 6 Karşılaşmadır Galip Gelemiyor