Galatasaray'ın Kiralık Olarak Oynadığı Angelino, Rb Leipzig'e Transfer Oldu

Spor Haberleri 24 Ocak 2024 16:15

Galatasaray'ın Kiralık Olarak Oynadığı Angelino, Rb Leipzig'e Transfer Oldu

Sezon başında Galatasaray tarafından RB Leipzig'den satın alma opsiyonuyla kiralanan Angelino, beklenen performansı gösteremeyerek hayal kırıklığı yaratmıştı. Galatasaray, Angelino için bir maç daha oynaması durumunda devreye girecek olan 6 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmak istiyordu ancak Leipzig ile yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmıştı. Bu nedenle Galatasaray, Angelino sorununu çözmek üzere harekete geçti.

İtalya ve Fransa'dan da ilgi gören Angelino için Roma devreye girdi. Ünlü gazeteci Gianluca Di Marzio'nun haberine göre, Roma oyuncuyla anlaşma sağladı ve Leipzig ile temaslarına başladı. Eğer Roma, Alman ekibiyle de anlaşma sağlarsa Angelino, ara transfer döneminde Galatasaray'dan ayrılacak.

Galatasaray'ın sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği Angelino'nun beklenen performansı gösterememesi, sarı-kırmızılı yönetimi harekete geçirdi. Satın alma opsiyonuyla kiralanan oyuncu için Leipzig ile yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine Roma devreye girdi ve Angelino ile anlaşma sağladı. Roma şimdi Leipzig ile el sıkışma aşamasında. Eğer bu transfer gerçekleşirse Angelino, ara transfer döneminde Galatasaray'dan ayrılacak.

Galatasaray'ın kiralık olarak kadrosuna kattığı Angelino, beklentileri karşılayamayarak hayal kırıklığı yarattı. Sarı-kırmızılılar, oyuncunun bir maç daha forma giyme durumunda devreye girecek olan satın alma opsiyonunu kullanmak istedi ancak Leipzig ile yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı. Bu nedenle Galatasaray, Angelino sorununu çözmek için harekete geçti. İtalya ve Fransa'dan da talibi olan oyuncu için Roma devreye girdi ve Angelino ile anlaşma sağladı. Şimdi Roma'nın Leipzig ile el sıkışması bekleniyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse, ara transfer döneminde Galatasaray'dan ayrılan Angelino, Roma'ya transfer olacak.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler