MKE Ankaragücü, Deplasmanda Alanyaspor ile 1-1 Berabere Kaldı: Teknik Direktör Emre Belözoğlu Hakemlere Eleştiri

Spor Haberleri 09 Ocak 2024 22:02

MKE Ankaragücü, Deplasmanda Alanyaspor ile 1-1 Berabere Kaldı: Teknik Direktör Emre Belözoğlu Hakemlere Eleştiri

Trendyol Süper Lig'de ertelenen 16. hafta maçında MKE Ankaragücü, deplasmanda Corendon Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Teknik direktör Emre Belözoğlu, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Belözoğlu, zor hava ve saha şartlarında oynanan mücadeleyi saha içindeki tüm katılımcıları ve hakem heyetini tebrik ederek başladı. Maçın zorluğuna vurgu yaparak, ikinci yarıdaki hamlelerinin karşılığını aldıklarını ifade etti. Ancak kırmızı kart görmelerine sebep olan olayı eleştiren Belözoğlu, "Hakemlere hakaret etmeden de bir şey söylediğinizde karşılığı olabiliyor. Biz hiç bu kadar dokunulmaz olmadık, sebebini bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Belözoğlu, takımının gösterdiği iradeyi ve mücadeleyi övdü, oyuncularını tebrik etti. Maçın zorlu şartlarına rağmen ortaya koydukları performansı önemsediğini ifade eden Belözoğlu, 30 dakikalık bir bölümde sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Oyuncularının saha içindeki duruşunu ve iradesini takdir ettiğini söyleyen teknik adam, soğukkanlı bir değerlendirme yaparak maç sonucuna odaklandıklarını belirtti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler