Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: "Benim Futbolcuma Parmağınla Vurarak Konuşamazsın"

Spor Haberleri 21 Ocak 2024 22:03

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: "Benim Futbolcuma Parmağınla Vurarak Konuşamazsın"

Sivasspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, maç sonunda yaşanan gerginlikle ilgili konuşarak, "Aslında söylenecek çok söz var ama o nasıl bir hata yaptığının farkındadır. Benim çok muhatabım değil. Gidip benim bir futbolcuma parmağınla vurarak konuşamazsın" dedi.

Sivasspor, Trendyol Süper Lig'in 21. haftasında Gaziantep FK'yı konuk etti ve maç 2-2 berabere sonuçlandı. Bu sezonki 8. beraberliğini alan Sivasspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, karşılaşmanın ardından basın toplantısında soruları yanıtladı.

Maçı değerlendiren Uygun, "3 gün de bir maç oynuyoruz. Hava şartlarının en zor olduğu mevsimdeyiz. Futbolcular zorlu bir mücadele sergiliyorlar. Tüm futbolcuları kutluyorum. 2-0 gibi bir skoru yakalamıştık. Daha sonra rakibimiz direncini artırarak beraberliği yakaladı. Gaziantep de sadece futbolcuları kutluyorum. Puanları paylaştık. Şimdi önümüzde Antalya maçı var" şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun transfer çalışmalarıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Uygun, "Transfer yapmak istiyoruz. Devre arasında transfer kolay olmuyor. Bizde transfer yapmak için transfer yapmayı tercih etmiyoruz. Yönetimimiz gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. İhtiyacımız olduğu mevkileri bulmaya çalışıyoruz. Görüştüklerimizle belli bir noktaya geldik. Yarın tekrar bir görüşmemiz var. Bugün akşam beni Amerika'dan arayacaklar, bir görüşme yapacağım. Biraz daha sabır. Ben buradan Yiğidolar'a çağrıda bulunmak istiyorum. Şehrimizin en önemli değeri Sivasspor'u sahiplenmek lazım. Avrupa'daki ve dünyanın her yerindeki gurbetçilere çağrım. Kombine alıp Sivas'taki öğrencilere hediye edin" şeklinde cevap verdi.

Yaşanan arbedeyle ilgili konuşan Uygun, "Aslında söylenecek çok söz var ama o nasıl bir hata yaptığının farkındadır. Benim çok muhatabım değil. Gidip benim bir futbolcuma parmağınla vurarak konuşamazsın. Kendi oyuncuna da konuşamazsın vurarak. Başkasının futbolcuna bunu yapmak futbol adabına aykırıdır. Onunla ilgili kendi camiası karar verecektir" ifadelerini kullandı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler