Sven-Göran Eriksson, Ölümcül Kanserle Mücadele Ediyor: Futbol Dünyası Endişeli

Spor Haberleri 11 Ocak 2024 16:19

Sven-Göran Eriksson, Ölümcül Kanserle Mücadele Ediyor: Futbol Dünyası Endişeli

İsveçli deneyimli teknik direktör Sven-Göran Eriksson, ölümcül kanserle mücadele ettiğini açıkladı, bu haber futbol dünyasını endişelendirdi. 75 yaşındaki Eriksson, bir dönem İngiltere Milli Takımı'nı çalıştırarak futbol dünyasında büyük bir iz bırakmıştı.

Eriksson, geçen yıl konulan teşhisin ardından bir yıl veya en kötü ihtimalle biraz daha az bir ömrü olduğunu düşünüyor. "Herkes iyi olmayan bir hastalığım olduğunu anlıyor. Herkes kanser olduğunu tahmin ediyor ve öyle de. Ama elimden geldiğince uzun süre savaşmak zorundayım" şeklinde konuştu.

Sven-Göran Eriksson, İsveç'in P1 radyo istasyonuna verdiği demeçte, prognoz hakkında düşünmemenin daha iyi olduğunu belirtti. Sağlığıyla ilgili spekülasyonlar, Eriksson'un geçen yıl bir koşu sonrasında fenalaştığını ve ciddi şekilde hasta olduğunu öğrenmesinin ardından başlamıştı.

Eriksson, parlak teknik direktörlük kariyerinde birçok ünlü kulüp ve milli takımın başında bulunmuştu. David Beckham, Steven Gerrard ve Frank Lampard gibi yıldızlara rehberlik etti, ancak beklenen büyük kupayı kazanamamıştı. Futbol dünyası, Sven-Göran Eriksson'a destek olmak ve sağlığına kavuşmasını dilerken, onun bu zorlu mücadelesini yakından takip ediyor.

Benzer Haberler