Celtic Taraftarları, Filistin'e Destek İçin Tribün Cezalarına Rağmen Bayraklarını Sallıyor!

Spor Haberleri 09 Ocak 2024 11:00

Celtic Taraftarları, Filistin'e Destek İçin Tribün Cezalarına Rağmen Bayraklarını Sallıyor!

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı duyarlılık gösteren Celtic taraftarları, aldıkları cezalara ve tribün yasaklarına rağmen Filistin bayrağını Avrupa'da gururla dalgalandırıyor. Yeşil-beyazlı taraftarlar, kulübün uyguladığı cezalara rağmen Filistin'e desteklerini sürdürmeye kararlı.

Celtic taraftarları, maç günlerinde Filistin atkıları, bayrakları ve rozetlerini kullanarak yaşanan zulmün son bulması için seslerini yükseltiyor. Kulübün verdiği tribün yasağına rağmen Filistin'e olan bağlılıklarını sürdüren taraftarlar, sosyal medya ve stadyum dışındaki platformlarda da Filistin'e destek çağrılarını paylaşıyor.

Celtic taraftarlarından Martin Flymn, "Filistin meselesi bizim için çok önemli. Benzer zorlukları yaşamış insanlar olarak, bu dayanışmayı sürdürmek istiyoruz. Celtic, açlıkla mücadele eden insanlar tarafından kuruldu ve soykırımın tanığıdır. Biz de Filistin'deki çocukların bir geleceği olduğuna inanıyor ve onlar için çaba harcıyoruz. Onların da güvenli ve mutlu bir hayat sürmelerini istiyoruz. Neden onlar da Celtic Park'ta futbol izleyemesinler ki?" şeklinde konuştu.

Celtic taraftarı Joe McKenna ise cezalı oldukları dönemde dahi Filistin bayraklarını sallamayı sürdürdüklerini ifade ederek, "En büyük sorun, neden Filistin bayrağının problem olarak görülmesi? Neden Ukrayna bayrağı sorun değil de Filistin bayrağı problem oluyor?" dedi. Taraftarlar, Filistin'e olan desteğini simgelerken aynı zamanda bu sorularla dikkat çekiyor.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler