Tunuslu Futbolcu Jeremy Calvin Dudziak, Hatayspor'u Fifa'ya Şikayet Etti: "Alacaklarımı İstiyorum"

Spor Haberleri 06 Şubat 2024 22:53

Tunuslu Futbolcu Jeremy Calvin Dudziak, Hatayspor'u Fifa'ya Şikayet Etti: "Alacaklarımı İstiyorum"

Tunuslu futbolcu Jeremy Calvin Dudziak'ın, sözleşme imzalamasından 10 gün sonra deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Hatayspor'u alacakları ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayet ettiği ortaya çıktı. Dudziak, bu iddiaları yalanlayarak Hatayspor'dan hiçbir şekilde para talebinde bulunmadığını belirtti.

26 Ocak 2023 tarihinde Hatayspor'a transfer olan Dudziak, 10 gün sonra yaşanan deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen takımdan alacakları ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya başvuruda bulundu. Dudziak, bu dönemde kendisine ödenmesi gereken 124 bin euroyu talep etti. Ayrıca, alacaklarına ek olarak yüzde 5 gecikme faizi ile avukat ve dava masraflarının Hatayspor tarafından karşılanmasını istedi. FIFA, Dudziak'ı kısmen haklı buldu ve futbolcuya 45 bin 632 euro ödenmesine karar verdi. Kulüp bu ödemeyi yapmazsa transfer yasağıyla karşı karşıya kalabileceği bildirildi.

Ancak Dudziak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı. "Hatayspor'la anlaştıktan sonra takımla bir hafta geçirdik. Maalesef hepimizi üzen talihsiz felaket yaşandı. Sonrasında kulübümle ve hocamla görüştükten sonra karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Hiçbir şekilde Hatayspor'dan para talebim olmamıştır." diyen Dudziak, basında çıkan asılsız haberlere cevap verme gereği duyduğunu belirtti.

Dudziak, Hatayspor'la yaptığı sözleşme gereği 26 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında 3 maçta süre almıştı. Ancak deprem nedeniyle lig maçları ertelenmiş ve Hatayspor ligden çekilmişti. Futbolcuya sözleşme gereği aylık 24 bin avro olmak üzere toplamda 120 bin avro ödenmesi planlanmıştı.

Böylelikle, Dudziak'ın Hatayspor'a karşı açtığı FIFA davası hakkında detaylı bilgi verilmiş oldu. Spor dünyasında yaşanan bu gelişmelerin futbol camiasında nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler