Türkiye Hentbol Federasyonu, Anıtkabir'i Ziyaret Etti Ve Atatürk'ü Saygıyla Anıldı

Spor Haberleri 04 Şubat 2024 00:58

Türkiye Hentbol Federasyonu, Anıtkabir'i Ziyaret Etti Ve Atatürk'ü Saygıyla Anıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), 48'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. THF Başkanı Uğur Kılıç ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, federasyon çalışanları, kulüp yöneticileri, teknik ekip ve oyuncular, Atatürk'e saygı ziyaretinde bulunarak, Anıtkabir'de bir tören gerçekleştirdi.

Başkan Kılıç, Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasıyla başlayan törene katılan heyet, ardından Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Misak-ı Milli Kulesi'ni de ziyaret eden THF heyeti, Anıtkabir Özel Defteri'ne duygularını aktardı.

THF Başkanı Uğur Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajda, Türkiye Hentbol Federasyonunun 48. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirtti. Kılıç, Atatürk'ün spor vizyonundan aldıkları ilhamla hentbolde büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini ve sporcu sayısını artırmak için çocuklar ve gençlere yatırım yaptıklarını vurguladı.

Başkan Kılıç, Atatürk'ün sporu sadece fiziksel üstünlük olarak değil, aynı zamanda idrak, zeka ve ahlakla birlikte düşünülen bir kavram olarak tanımladığını hatırlattı. THF olarak yetiştirdikleri sporcuların zeki, çevik ve ahlaklı olmasına özen gösterdiklerini dile getiren Kılıç, Atatürk'ün meslek ilkesini miras olarak bıraktığını ve bu ilkeyi asla unutmadıklarını belirtti.

Kılıç, her oyunda milletlerinin desteklerini arkalarında hissettiklerini ve Türkiye Hentbol Federasyonu olarak ülkemizin dört bir yanına yayılmış sporcular ve spor elçileri olarak Cumhuriyetimizin değerleri ve Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ilerlemeyi sürdüreceklerini vurguladı. Son olarak, "Daima seninleyiz" diyen Kılıç, Federasyon olarak Atatürk'ün izinde yol almaya devam edeceklerini ifade etti.

Böylece, Türkiye Hentbol Federasyonu'nun Anıtkabir'i ziyareti ve Atatürk'e olan saygılarını ifade etmeleri, spor alanında büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini ve Atatürk'ün vizyonundan aldıkları ilhamla gençlerin sporla buluşmasını sağladıklarını aktaran bir haber metni oluşturulmuştur.

Benzer Haberler

Fatih Terim Panathinaikos'un Başına Geçti!