Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda Madalya Hedefliyor

Spor Haberleri 30 Ocak 2024 17:36

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda Madalya Hedefliyor

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda Türk judosunun madalya hasretine son vermek istediklerini dile getirdi. Konya'da düzenlenen Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası için kente gelen Huysuz, olimpiyat hazırlıkları ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Huysuz, Türk judosunun uluslararası organizasyonlarda büyük başarılara imza attığını belirtti. Ümitler kategorisinde şampiyon bir ekip bulunduğunu ifade eden Huysuz, bu ekibe takviye yaparak daha güçlü bir takım oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Aynı zamanda 2032 Olimpiyatları'na hazırlık yapmak için sporcuları seçtiklerini ve bu süreçte çalışmalara başladıklarını da vurguladı.

Paris 2024 Olimpiyatları'na hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Huysuz, bu yıl 9 kotalarının olduğunu ve bu sayıyı takım olarak artırmayı hedeflediklerini belirtti. 20 yıldır alınmayan olimpiyat madalyasını kazanmayı planladıklarını dile getiren Huysuz, görmeyen sporcuların da 10 kotaları olduğunu ve 2024 için yoğun bir süreç yaşandığını söyledi. Amacının en iyi şekilde hazırlanarak Paris Olimpiyatları'nda madalya kazanmak olduğunu belirtti.

Huysuz, Türk judosunun tüm uluslararası organizasyonlarda söz sahibi olduğunu ve dünya, Avrupa, Akdeniz ve İslam oyunlarında büyük başarılara imza attığını ifade etti. Olimpik kadroda 14 sporcunun bulunduğunu ve ayrıca 2028 için de hazırlık yaptıklarını söyleyen Huysuz, yaş ortalamalarının 20-21 olduğunu ve bu durumun gelecek adına söz sahibi olmalarını sağladığını dile getirdi. Diğer branşlarda olduğu gibi judoda da iddialarını sürdürdüklerini söyledi.

Son olarak Türkiye judosunun 2000 Sydney Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazandığını hatırlatan Huysuz, Hüseyin Özkan'ın 66 kiloda altın madalya kazanarak Türkiye'ye judoda ilk altın madalyayı getiren sporcu olduğunu belirtti. Türk kadın sporcuların ilk kez mücadele ettiği 1992 Barcelona Olimpiyatları'nda ise Hülya Şenyurt'un bronz madalya kazandığına dikkat çekti.

Bu gelişmelerle birlikte Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda madalya hasretine son vermek için çalışmalara devam ettiklerini ve gelecek adına umutlu olduklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Trabzonspor, Abdullah Avcı ile Şov Yapıyor