Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, Hakem Kararlarına Tepki Gösterdi

Spor Haberleri 24 Ocak 2024 10:34

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, Hakem Kararlarına Tepki Gösterdi

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Feyyaz Uçar, Adana Demirspor ile oynadıkları maçın hakem kararlarına tepki gösterdi. Uçar, maçta yaşanan hakem hatalarının sürekli tekrarlandığını ve bu duruma artık "yeter" dediklerini söyledi. Kendi futbolculuk döneminde yaşadığı bir olayı hatırlatan Uçar, Beşiktaş'ın hakem hatalarına karşılık olarak "şerefli ikincilikler" yaşadığını ancak bu durumun Merkez Hakem Kurulu'nda herhangi bir değişikliğe sebep olmadığını ifade etti.

Uçar, maç sonucunun hakemlerin performansı üzerinden eleştirilmemesi gerektiğini belirtti ve bugün oynanan maçta da tartışmalı bir penaltı kararı olduğunu söyledi. Uçar, Beşiktaş yönetimi olarak Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) talep ederek bir hakem istatistikçisi atanmasını istediklerini ve bu istatistikçinin hakemlerin maçlardaki performansları, kart verme oranları ve VAR uygulamalarıyla ilgili istatistikler hazırlamasını istediklerini açıkladı.

Transfer konusunda da açıklamalar yapan Uçar, takımın stoper, ön libero ve forvet arkası pozisyonlarına takviye yapmak istediklerini ancak yerli oyuncu bulmanın zor olduğunu söyledi. Bu nedenle yabancı transferlerine yönelmek zorunda kaldıklarını belirten Uçar, sözleşmeleri olan oyuncuların kolaylıkla ayrılmak istemediğini ve bu durumun transferleri geciktirdiğini ifade etti. Uçar, önümüzdeki hafta içerisinde transferlerin sonuçlanacağını ve takıma katılacaklarını söyledi.

Cenk Tosun ve Salih Uçan'ın sözleşme durumlarına da değinen Uçar, karşılıklı tekliflerin yapıldığını ancak taleplerin yüksek olduğunu belirtti. Hocanın isteği doğrultusunda önümüzdeki sezonun şampiyonluk kadrosunda yer almak isteyen oyuncuların sözleşmelerinin yenileneceğini ifade etti.

Son olarak, Uçar Antalyaspor ile oynayacakları kupa maçı hakkında da konuştu. Maçın güzel geçeceğini ve Sergen Yalçın'ın takımıyla karşılaşacaklarını söyleyen Uçar, Beşiktaş'ın hedefinin sadece kupa değil, üçüncülük iddiasının da devam ettiğini dile getirdi.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Beşiktaş'ın Hedefinde Mircea Lucescu Var