Çaykur Rizespor Ve Mke Ankaragücü'ne Para Cezası Verildiği Duyuruldu

Spor Haberleri 23 Ocak 2024 16:29

Çaykur Rizespor Ve Mke Ankaragücü'ne Para Cezası Verildiği Duyuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Çaykur Rizespor Kulübü ve başkan İbrahim Turgut'un yanı sıra MKE Ankaragücü'ne para cezası verdi. Çaykur Rizespor Kulübü ve başkan İbrahim Turgut, MKE Ankaragücü ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası sosyal medya paylaşımlarında hakem ve müsabaka görevlilerine yönelik açıklamalar yaptıkları için cezalandırıldılar.

Federasyonun yaptığı açıklamaya göre, Çaykur Rizespor Kulübüne 400 bin lira, başkan İbrahim Turgut'a da 400 bin lira olmak üzere toplamda 800 bin lira para cezası uygulandı. Bu cezanın sebebi, maç sonrasında yapılan sosyal medya paylaşımlarının hakem ve görevlilere yönelik hakaret içermesi ve fair play kurallarını ihlal etmesiydi. PFDK, kulübün ve başkanın bu davranışlarının futbolun olumsuz yönde etkilenmesine sebep olduğunu değerlendirdi ve bu nedenle para cezası verildi.

MKE Ankaragücü ise taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112 bin lira para cezasına çarptırıldı. Maç esnasında yaşanan olaylar sonucunda stadyumda güvenliğin sağlanamadığı ve düzenin bozulduğu tespit edildi. Buna göre, MKE Ankaragücü kulübü, taraftarlarının sebep olduğu bu saha olayları nedeniyle para cezasıyla cezalandırıldı.

Bu olaylar, Türk futbolunun disiplin ve düzenine saygı gösterilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. PFDK, futbol kulüplerinin ve yöneticilerinin bu tür davranışlar sergileyerek sporun itibarını zedelememeleri konusunda gereken önlemleri almaktadır. Bu cezaların, futbol camiasına örnek olması ve benzer davranışların tekrarlanmaması için önemli olduğunu söylemek gerekir.


Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler