Trabzonspor ve Samsunspor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi

Spor Haberleri 12 Ocak 2024 18:20

Trabzonspor ve Samsunspor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na Sevk Edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Trabzonspor ve Samsunspor kulüpleri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Bu sevk, 11 Ocak 2024 tarihinde oynanan Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle gerçekleşti.

TFF'nin Hukuk Müşavirliği tarafından 12 Ocak 2024 tarihinde PFDK'ya iletilen sevk raporlarına göre şu kararlar alındı:

  1. Trabzonspor A.Ş.: Kulüp, 11 Ocak 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor A.Ş. - YILPORT SAMSUNSPOR Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

  2. YILPORT SAMSUNSPOR: Kulüp, aynı müsabakada çirkin tezahürat, saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması gibi nedenlerle üç ayrı maddeye istinaden sevk edildi. Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca "çirkin ve kötü tezahürat", 52. maddesi uyarınca "saha olayları", ve 49. maddesi uyarınca "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Bu gelişmelerin ardından Trabzonspor ve Samsunspor kulüpleri, PFDK tarafından alınacak kararları beklemek zorunda kalacaklar. İki kulüp hakkındaki disiplin cezaları, müsabakadaki olayların boyutlarına ve PFDK'nın vereceği kararlara göre şekillenecek.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler