Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'a Küfür Eden Şüpheli, Yargılanmaya Başlandı

Spor Haberleri 01 Şubat 2024 20:47

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'a Küfür Eden Şüpheli, Yargılanmaya Başlandı

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'a, eski görev yaptığı Kayserispor döneminde sosyal medya hesabından yapılan küfür içerikli bir paylaşım sonucu Serhat Ö. hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olay, 6 Mart 2022 tarihinde Kayseri'de meydana gelmiştir.

Hikmet Karaman'ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımın altına Serhat Ö. tarafından küfür içerikli bir yorum yapılmasıyla başlayan olay, ardından "kel" şeklinde bir yorumla devam etmiştir. Şikayet üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Soruşturma başlatılmış ve iddianame düzenlenmiştir. İddianame kapsamında, Serhat Ö.'ye "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan 3 ay ile 2 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılmıştır.

Kayseri 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık Serhat Ö. mahkemeye katılmamıştır. Mahkeme hakimi, sanığın yurt dışında olduğunu belirterek ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkarılmasına karar vermiş ve duruşmayı ileri bir tarihe ertelemiştir.

Olayın mahkeme süreci devam ederken, Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sosyal medya üzerinden yapılan bu küfürlü paylaşımlarla ilgili olarak hukuki yollara başvurmak suretiyle gerekli adımları atacağını bildirmiştir. Hikmet Karaman, spor camiasında ve toplumda yaşanan bu tür olayların önüne geçilmesi ve saygı çerçevesinin korunması gerektiğine vurgu yapmıştır.

Olayla ilgili gelişmelerin takip edilmesi ve dava sürecinin sonuçlanması beklenmektedir.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu