Daniil Medvedev, Avustralya Açık'ta Çeyrek Finale Yükseldi

Spor Haberleri 22 Ocak 2024 15:11

Daniil Medvedev, Avustralya Açık'ta Çeyrek Finale Yükseldi

Avustralya Açık'ın tek erkekler kategorisinde 3 numaralı seribaşı Daniil Medvedev, Portekizli Nuno Borges'i mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Medvedev, maçı 6-3, 7-6, 5-7 ve 6-1'lik setlerle 3-1 kazanmayı başardı. Polonyalı Hubert Hurkacz ise Fransız Arthur Cazaux'yu yenerek çeyrek finalde Medvedev'in rakibi oldu.

Tek kadınlarda ise Ukraynalı Dayana Yastremska, Belaruslu Victoria Azarenka'yı 2-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Linda Noskova ise Ukraynalı Elina Svitolina'nın maçtan çekilmesiyle tur atlayarak Yastremska ile eşleşti.

Bu haber, Avustralya Açık turnuvasının 9. gün sabah seansında oynanan maçları ve sonuçlarını içermektedir. Daniil Medvedev ve Dayana Yastremska çeyrek finale yükselerek turnuvadaki performanslarını sürdürdüler. Önemli bir puanlama sistemi olan dünya klasmanında yükselmek için başarılı sonuçlar alarak ilerliyorlar. Özellikle Medvedev'in çeyrek finaldeki rakibi Hubert Hurkacz ile mücadelesi ilgi çekici olacak. Kadınlarda ise Yastremska ve Noskova'nın çeyrek finalde karşı karşıya gelecek olmaları önemli bir müsabaka olacak.

Avustralya Açık'ta yaşanan bu maçlar, tenis tutkunları için heyecan verici bir seyir sunuyor. Turnuvanın ilerleyen aşamalarında neler olacağını merakla bekliyoruz.

Benzer Haberler